Menu
Ameryka Południowa / Peru

Lima.

Lima

Lima jest stolicą i największym miastem Peru, liczy aż 9,752 miliona mieszkańców. Warto  je zobaczyć, zanim się ruszy do Cuzco i Machu Picchu.

Jest bardzo przyjemnie i bezpiecznie. Sezonowe dekoracje, pierwsze sklepy z dzianinami, kolorowo ubrane cholitas, wprowadzają w klimat tego niezwykłego kraju..

Lima. Plaza Mayor.

W tym miejscu, w roku 1536 Francisco Pizarro założył miasto Lima. Było mu potrzebne do dalszego podboju Inków. Cały zespół starego miasta wpisany jest na listę UNESCO. Większość oryginalnych budynków została zniszczona 1746 roku, podczas trzęsienia ziemi.

Lima. Pałac Unii.

Kiedyś w miejscu fontanny stała szubienica.  

Palacio Arzobispal.

Tylko balkony są oryginalne, reszta przebudowana w 1924 roku.

Lima. Casa de Pizarro.

Oficjalna rezydencja prezydenta Peru. Obecny prezydent ma swojsko brzmiące nazwisko- Pablo Kuczyński.

Lima. Dzielnica Miraflores.

Miraflores, to nowoczesna dzielnica Limy.  Znajduje się tam El Parque Del Amor.-Park miłości. Położony się na klifach z widokiem na Ocean Spokojny. Został otwarty w Walentynki w 1993 r. W centrum znajduje się rzeźba El Besso (pocałunek)

Długa ławeczka, ozdobiona mozaikami i cytatami peruwiańskich poetów, bardzo przypomina tę w parku Guell w Barcelonie.

Barranco,

Barranco, to artystyczna dzielnica Limy z galeriami sztuki, klubami i widokiem na Ocean Spokojny. W IX wieku była rybacką wioską.

Most westchnień.

San Cristobal.

Wkrótce po założeniu miasta Hiszpanie umieścili na wzgórzu duży, drewniany krzyż. Widok na slumsy. Ludzie mieszkający niżej mogą kupować wodę z beczkowozów, reszta musi sobie donosić.


Wybudowano kilkumetrowy płot, zwieńczony drutem kolczastym, żeby oddzielić slumsy od ekskluzywnego osiedla. Niemal każda rezydencja posiada basen z regularnie wymienianą wodą.

Po krótkiej przerwie w podróży lecimy do Cuzco, a potem prosto do Machu Pitchu, zapraszam.

No Comments

Leave a Reply

%d bloggers like this: